Shazam Nedir?

shazamm-logo


Shazam Nedir?

Shazam, müzikten şarkı bulma programıdır. Dinlerken ismini hatırlayamadığınız bir şarkıyı bulma imkanı sunar. Aklımıza takılan bir şarkıyı internette tek tek arayıp bulmak yerine bu uygulama sayesinde kolayca çalan şarkıyı bulabilir, müzikten şarkı çıkarılabilir, şarkının adı bulunabilir ve dinlenilen şarkıyı kolayca bulma işlemi gerçekleştirilebilir.   Android, IPhone, BlackBerry gibi birçok işletim sisteminde çalışmaktadır. Shazam uygulaması dünya çapında yaklaşık 300 milyon kişiye ulaşmış popüler uygulamalardan birisidir.

 

Shazam Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamayı telefon sürümüne göre indirip kurulum işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Programı açtıktan sonra bir şarkı açıp, programı çalıştırıyoruz. Şarkının 15 saniyelik kısmını programa dinlettikten sonra o şarkının kime ait olduğunu ve hangi albümde bulunduğunu birkaç saniye içerisinde shazam uygulaması bulmuş ve aklımızdaki soru işaretine cevap vermiş olacaktır. Şarkının adını öğrendikten sonra mobil ürünü indirme imkanımız da bulunmaktadır. Ayrıca bu program ile şarkıları etiketlemekte mümkündür. Böylece istediğiniz kadar Shazam kullanabimekteyiz. Aynı zamanda bu program YouTube’ da video izleme gibi imkanlarda sunmaktadır.

Shazam1

Shazam Kendini Geliştiriyor!

Müzik alanında rekabette olan Shazam uygulaması, kullanıcılara daha faydalı olabilmek amacıyla uygulama üzerinde yenilikler yapmaya ve uygulamayı geliştirmeye başlamıştır. Ücretsiz olarak indirilebilen ve 300 milyon kullanıcıya ulaşan bu uygulama, önemli yenilikler ile kullanıcıları memnun edecek beğeniler sunmaktadır.

shazam4

Related posts

Google+ ve Google Fotoğraflar Ayrılıyor

Google+ ve Google Fotoğraflar Ayrılıyor


Google+ ve Google Fotoğraflar Ayrılıyor

Google Plus'ın özelliği olan Google Fotoğraflar servisi kalkıyor.

iPhone 6 Plus’ın tanıtımı yapıldı.

iPhone 6 Plus'ın tanıtımı yapıldı.


iPhone 6 Plus'ın tanıtımı yapıldı.

Apple'ın ilk Phablet modeli olan iPhone 6 Plus'ın tüm özellikleri.

Akıllı Telefonların Android Temizleyicisi

Akıllı Telefonların Android Temizleyicisi


Akıllı Telefonların Android Temizleyicisi

Clean Master Android Uygulaması Kullanımı oldukça yayın ve popüler olan Android Temizleyicisi sayesinde telefonunuzda siz de rahat edeceksiniz. Bu sayede telefonunuzun Ram hızı artacak ve telefonunuzu daha hızlı kullanma imkanınız olacaktır. 50 milyon kullanıcı tarafından güvenilmekte olan...

Leave a comment